ایمیل پشتیبانی

info@kalaran.com

تلفن پشتیبانی

۰۵۱۳۸۵۸۱۷۰۴-۷ ، ۰۵۱۳۳۴۴۷۷۶۰-۵

سامانه پیامک

۵۰۰۰۲۸۰۰۰۸۷۷۶۱

تعیین مقصد کالاهای اساسی از سوی صاحبان کالا بر اساس اولویت بندی

**

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از «خط آزاد» کردن فرایند بارگیری کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) برای به حداقل رساندن این فرایند خبر داد و گفت: تعیین مقصد کالاهای اساسی از سوی صاحبان کالا بر اساس اولویت بندی انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، غلامحسین دغاغله در جلسه بررسی چگونگی حمل کالای اساسی از بندر امام خمینی(ره) که در محل پایانه بار این بندر برگزار شد اظهار کرد: از اول تا 14 خرداد تعداد 69 هزار و 83 دستگاه کامیون، بارگیری یک میلیون و 694 هزار و 515 تن کالای اساسی را از مبدأ بندر امام خمینی(ره) بر عهده داشتند.

وی با بیان اینکه امسال حمل کالای اساسی با برداشت محصولات کشاورزی از جمله گندم، تره بار، کلزا و چقندرقندر در خوزستان و استان های همجوار همراه شده است، افزود: اولین اقدام از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای حمل به موقع کالاهای اساسی، انتشار فراخوان اعزام ناوگان ویژه جابجایی کالای اساسی در سراسر کشور، تشکیل ستاد حمل کالاهای اساسی در ستاد و استان های مهم از جمله استان خوزستان به منظور نظارت بر روند حمل این کالاها و حضور عملیاتی مدیران ستادی در استان خوزستان به دستور ریاست سازمان بود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به تشکیل جلسه با دست اندرکاران حمل بار و صاحبان کالا در استان خوزستان، بیان کرد: در این جلسه مقرر شد تعیین مقصدهای کالاهای اساسی از سوی صاحبان کالا بر اساس اولویت بندی ها صورت گیرد.
دغاغله ادامه داد: خط آزاد کردن حمل کالای اساسی در پایانه بار بندر امام خمینی(ره) از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز از دیگر تصمیم های اتخاذ شده است که با این کار فرایندهای حضور کامیون ها در پایانه بار این بندر برای گرفتن مجوز بارگیری از سوی سازمان به حداقل می رسد.

وی اذعان کرد: با خط آزاد کردن، کامیون بلافاصله پس از ورود به پایانه بار بندر امام خمینی(ره) و انتخاب بار، مستقیم برای بارگیری به اسکله بندر اعزام می شود.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: همچنین هماهنگی هایی با صاحبان کالاهای دولتی برای تسریع در روند بارگیری و پرداخت به موقع کرایه رانندگان در مقصد صورت گرفته و در سازمان بنادر و گمرک کشور نیز جلساتی به منظور کاهش فرایندهای حمل و بارگیری برگزار شده است.
دغاغله تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته، باید گفت بارگیری و حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) روند خوبی را طی می کند و روز به روز از سرعت بیشتری برخوردار می شود.

وی گفت:با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از روز دوشنبه از ظرفیت ناوگان درون استانی برای حمل بارهای استان های همجوار استفاده می شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در کنار کالای اساسی، در خوزستان روزانه 500 تا 600 دستگاه کامیون کار حمل گندم، 520 دستگاه کار حمل چغندرقند، یک هزار دستگاه حمل تره بار و 200 تا 250 دستگاه کامیون محصول کلزا را از این استان به مقصدهای مختلف جابجا می کنند.

دغاغله بیان کرد: علاوه بر این در جنوب کرمان روزانه ۲هزار تا ۲۵۰۰کامیون روزانه بارگیری میشود ، در چابهار روزانه بیش از 1700 تن محصولات کشاورزی جابجا م و در دیگر بنادر کشور نیز جابجایی کالای اساسی به صورت مستمر در حال انجام است.

وی تأکید کرد: جابجایی این میزان کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی نشان دهنده توان حمل ونقل جاده ای کشور و همکاری رانندگان با این بخش است که در جای خود مستلزم تقدیر و تشکرمیباشد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:

نظرات (۱)

  • علی احمدی

    نظر تستی

نظر دهید

شرکت حمل و نقل کالاران توس یکی از با سابقه‌ترین و قویترین فعالان در زمینه امور حمل و نقل جاده‌ای می‌باشد و به دنبال کسب تجارت موفق و انکارناپذیر است.

اطلاعات تماس

  • مشهد :نبش هفده شهریور15
  • ۰۵۱۳۸۵۸۱۷۰۴-۷ ، ۰۵۱۳۳۴۴۷۷۶۰-۵
  • info@kalaran.com
  • ۵۰۰۰۲۸۰۰۰۸۷۷۶۱

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 7
  • تعداد بازدید ها : 55523
  • بازدیدهای امروز : 100